6831 sayılı orman kanununun 16. ve 17. maddesine göre verilen “Maden Arama,İşletme, Tesis , Altyapı Tesis Sahaları ile Rehabilitasyon Projesi ve Kademeli Kapatma Planları” başvuruları firmamızda tarafından yapılmaktadır.
Başvuru öncesinde teknik ekibimizle saha çalışması yapılarak mülkiyet durumu tespit edilir ve bilgisayar ortamında sayısallaştırılır. Yönetmelikte geçen evraklar hazırlanır ve Orman Mühendisleri Odası’na onaylatılır. Son aşamada ise; ilgili Orman Bölge Müdürlüğü’ne izin onayı için başvurulur. Teşkilatın tüm aşamalarında dosya takibi ve gerekli görüşmeler yapılarak onay süreci hızlandırılır.
Rehabilitasyon Projeleri, madencilik faaliyetleri devam eden sahaların rehabilite edilmesi amacıyla hazırlanan projelerdir. Çevre güvenliği sağlanarak sahanın ıslah edilmesi ve ağaçlandırma ile silvikültür teknikleri kullanılarak çevreye uyumlu hale getirilmesi öncelikli amaçtır. İzin sahibi hazırlanan projenin uygulanacağını taahhüt eder.
Kademeli Kapatma Planı, madencilik faaliyetleri devam eden sahalardaki pasa döküm sahalarının rehabilitesi amacı ile hazırlanan projelerdir.İzin sahibi rehabilitasyon projesinde olduğu gibi hazırlanan kademeli kapatma projesinin uygulanacağını taahhüt eder.
 

Bazı Çalışmalarımız

Sizin İstediginiz Şekilde Projelendirip Uyugulamasını Yapmaktayız. Yaptığımız Tasarımın Merak Ettiğiniz Her Köşesini En İnce Ayrıntısına Kadar İnceleyebilir Böylelikle Uygulama Sonrasında İstenmedik Sürprizler İle Karşılaşmazsınız..

landscaper-homepage-work-01Haber Bültenimize Kaydolun

    (Verilerinizi kimseyle paylaşmayız ve yalnızca amacına göre kullanırız)

    Hemen bizimle iletişime geçin tanışalım.

    Bizimle çalışma deneyimi yaşamak için lütfen bizi arayın.

    • 0212-572-99-49