Karagöz Ormancılık ve Peyzaj olarak piyasanın ihtiyacı olan kök topu ankrajı ekipmanının üretim ve montajının sağlanması hizmetini sunmaya başladık. Ağaç kök topu ankraj sistemi ve bitkilerin sabitlenmesi-hereklenmesi için gerekli çelik gergi sistemi Ağaçların ve büyük ağaççıkların kök toplarını (kök balyalarını) sabitlemek, bitkilerin ağırlık merkezleri doğrultusunda çelik gergi sistemi ile bağlanması için kullanılan elemanların tümünü içerir, detayda belirtilen kilitleme elemanları, metal dokumalı gerdirme kayışı, geçici paslanmaz çelik gergi, galvanize metal hasır elemanların temini ve montajı için gerekli her türlü imalat malzemesi, sarf malzemesi, montaj malzemesi üretimimiz mevcuttur.
Bu güne kadar ithal edilerek kullanılan kök topu ankraj sistemlerini artık üretimini gerçekleştirerek proje sahiplerinin kullanımına sunmaktayız. böylelikle hem üretimde katkı sağlarken hemde çok daha uygun fiyatlar ile son tüketiciye kadar ürün tedarik zincirini tamamlamış olmaktayız. ayrıca ülkemizin dış ticaret açığına da katkı sunmayı amaçlamaktayız.

[Best_Wordpress_Gallery id=”20″ gal_title=”kök topu ankrajı”]

Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar!

Kilitlemeli geçici paslanmaz çelik gergi de aynı zamanda ağaç gövdesinin, toprak yüzeyinden yaklaşık olarak 200-250cm. yukarıdan ana gövdeye bağlanarak çelik hasıra sabitlenecektir. Alttan dallanan, çok gövdeli bitkilerin çelik gergilerinin bağlanma yükseklikleri Proje Mükellifi ve İşverenin onayı ile belirlenir. uygulama sonrası Sulamalar ile oluşabilecek oturmalar takip edilmeli; dikim sonrasında ilk bir ay her hafta; sonrasında ayda bir germe ayarları kontrol edilerek sıkılmalıdır.

Serbest toprak üzerinde dikilecek ağaç ve ağaççıklar ise çıplak kök sabitleme sistemi ile bağlanacak ve çelik gergiler ile gövdeden sabitlenecektir. Çıpalı sistem (platipus) modeli sabitleme elemanları ile kurulacaktır. Ağaç gövdesi bağlantısında paslanmaz çelik gergi metalinin ağaca zarar vermesini önleyici tedbirler alınacaktır.

Bazı Çalışmalarımız

Sizin İstediginiz Şekilde Projelendirip Uyugulamasını Yapmaktayız. Yaptığımız Tasarımın Merak Ettiğiniz Her Köşesini En İnce Ayrıntısına Kadar İnceleyebilir Böylelikle Uygulama Sonrasında İstenmedik Sürprizler İle Karşılaşmazsınız..

landscaper-homepage-work-01