BioSOFT Hydroseeding Sistemi Nedir?

İşlenmiş ağaç lifi veya selüloz, organik yapıştırıcı, organik katı ve sıvı gübreler, çim tohumu ve su özel bir makine içinde karıştırılarak bulamaç haline geldikten sonra basınçlı olarak toprak yüzeyine püskürtülerek uygulanan en etkili çim ekim yöntemidir.

Bazı Çalışmalarımız

Sizin İstediginiz Şekilde Projelendirip Uyugulamasını Yapmaktayız. Yaptığımız Tasarımın Merak Ettiğiniz Her Köşesini En İnce Ayrıntısına Kadar İnceleyebilir Böylelikle Uygulama Sonrasında İstenmedik Sürprizler İle Karşılaşmazsınız..

landscaper-homepage-work-01UCUZ

Çim ekiminde maliyeti yükselten kapak toprak hydroseeding yönteminde kullanılmaz. Toprak taşıma, çim tohumu serpme, kapak toprak serpme ve silindir çekme gibi işçilikleri ortadan kaldırır. Dolayısı ile işçilik ve malzeme maliyetlerini ortadan kaldırdığından çok ucuzdur.

HIZLI

Ekim makine ile yapıldığından çok hızlı olur.Uygulama sırasında gerekli olan her şey karışım içine konur ve bu bulamaçla toprak yüzeyi kaplanır. Bir makinenin günlük kapasitesi yaklaşık 10.000 m2/gün dir.

KALİTELİ

Tohumun her yere eşit olarak dağılımı sağlayarak alanda homojen bir çıkış sağlar. Çimin çıkması ve gelişmesi için gerekli bütün maddeleri (kontrollü organik granül gübre ve kök geliştirici organik sıvı gübre) içinde bulundurur. Sistemde kullanılan bütün ürünler su tutma kapasitesi topraktan çok daha fazla olduğundan tohumun daha çabuk çimlenmesini sağlar.Çimlenme için optimal koşulları sağladığından çimlenme yüzdesi artar.

DOĞAL

Sistemde kullanılan ürünler Doğaya  zarar verecek bir kimyasal madde içermez. Toksit etkisi yoktur.